Počet užívateľov online je:

diskusné fórum

rozvrhy hodín

rada školy

školský časopis

f.a.q. download kontakt

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie:

1.   Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% , ktorému chcete poukázať Vaše 2%  zo zaplatenej dane.

2.   Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,32 € Sk pre prijímateľa.

3.   V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete v Zozname prijímateľov pri organizácií, ktorú ste si vybrali.

4.   Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

5.   Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

- Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.

- Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby (aké bolo minulý rok) už nepodávate naviac a ani nebudú akceptované minuloročné tlačivá.

- IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava

Počet prístupov od 10/02/05:

Gymnázium

Hubeného ul. č. 23

ghubeneho@ghubba.edu.sk

INFO: min. resolution 800x600 or higher; IE 5.x or +, Mozilla 1.4 or +, Firefox, Netscape, MSN Explorer; WEBMASTER/ADMIN: Dušan Kačán (4.A); (c) 2005 Dušan Kačán