Tematické plány

Prijímacie skúšky

Učitelia

SÚŤAŽE

Uvádzame úspechy našich študentov v predchádzajúcom období a pozývame našich žiakov, aby sa aj naďalej zapájali do rôznych súťaží.

V školskom roku 2001/2002 sa v medzinárodnej súťaži MATEMATICKÝ KLOKAN medzi 20% najúspešnejších riešiteľov na Slovensku zaradilo 42 žiakov našej školy. Z nich 10 žiakov patrí medzi 5% najúspešnejších. Najúspešnejším riešiteľom bol Michal Danilák (tercia), ktorý získal plný počet bodov. V celoštátnej matematickej súťaži MAKS máme 20 úspešných riešiteľov, z nich 11 dosiahlo najlepšie výsledky v prvej kategórii (získali štyri matematické hviezdičky).

Medzinárodná súťaž KLOKAN sa stala na našej škole veľmi populárnou. Aj v školskom roku 2000/2001 sme mali 40 žiakov medzi najúspešnejšími a z nich Ďuratná - príma, Ertl a Tropeková - tercia mali plný počet bodov. V krajskom kole matematickej olympiády - kategŕia C obsadila Kittanová z kvinty 2. miesto.
V súťaži
MAT -MIX bola tiež úspešná Kittanová - 2. miesto. V okresnom kole Pytagoriády obsadil Kanta zo sekundy 3.miesto.

V súťaži MATEMATICKÝ KLOKAN v školskom roku 1999/2000 sa zaradilo 31 žiakov medzi 20% najúspešnejších riešiteľov. V súťaži MAKS sme mali 30 úspešných riešiteľov. V súťaži MAT-MIX boli úspešní v kategórii Z - Beladičová 1.miesto, Kittanová 2.miesto a v kategórii C - Daniláková l. miesto. V súťaži Fiškusoviny sme znovu obsadili 2.miesto v zložení Kittanová, Beladičová, M.Hulková. Úspešnou riešiteľkou celoštátnej súťaže STROM sa stala žiačka kvinty Daniláková. V okresnom kole Pytagoriády obsadil Peter Ertl zo sekundy l. miesto.

V školskom roku 1998/1999 sme sa zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN, v ktorej sa 24 žiakov našej školy stalo úspešnými riešiteľmi. Katka Kittanová z tercie získala dokonca plný počet bodov. V matematickej olympiáde sa v okresnom kole umiestnili v kategórii Z5 - Sedláček 4.miesto, v kategórii Z6 - Olejníková 3.miesto, v kategórii Z7 - Hrnčár 1.miesto, Kittanová 3.miesto a M. Hulková 5.miesto, v kategórii Z9 - Daniláková 1.miesto a Kminiak 2.miesto. V krajskom kole v kategórii Z9 boli úspešní riešitelia Daniláková a Kminiak na 7.mieste, v kategórii C sa Lucia Hulková umiestnila na 7. mieste. Veľmi pekné výsledky dosiahli naši žiaci v súťaži MAT-MIX, keď žiaci kvarty obsadili - Daniláková 1.miesto, Svoreňová 3.miesto, Košč 1.miesto, Horecký 8.miesto, čím sme sa stali najúspešnejšou bratislavskou školou v tejto súťaži. Úspešní sme boli aj v ďalšej celoštátnej súťaži PIKOMAT, v ktorej Daniláková obsadila l. miesto. V tomto školskom roku sa škola zapojila do medzinárodnej štúdie TIMSS, kde žiaci kvarty písali test z matematiky a prírodovedných predmetov. Výborne sme obstáli, pretože nás zaradili medzi 10 najlepších škôl spomedzi testovaných.

V školskom roku 1997/1998 sa Peter Jurčovič stal úspešným riešiteľom krajského kola súťaže ZENIT. Úspešní boli aj žiaci osemročného gymnázia v okresnom (najvyššom) kole matematickej olympiády: V kategórii Z5 obsadila Olejníková 3.miesto, v kategórii Z6 - Kittanová 1.miesto a Hrnčár 2.miesto, v kategórii Z7 - Daniláková 2.miesto a v kategórii Z8 - L. Hulková 2. miesto. Lucia Hulková z kvarty sa stala úspešnou riešiteľkou celoslovenskej korešpondenčnej súťaže MAT - MIX.